واکاو چه کمکی می کند؟

نرم افزار واکاو با جدا سازی دقیق هر یک از این فاکتور ها، گروه بهینه سازی سایت را برای بهبود کلیه اشکالات احتمالی ذکر شده یاری می کند. همچنین با استفاده از سیستم آرشیو می توان در زمان های مختلف اقدام به آزمایش سایت ها نمود و نتایج را مقایسه کرد. به عنوان مثال کنترل سایت در زمان پیک بازدید نتیجه ای متفاوت از زمان کم بازدید خواهد داشت. همچنین واکاو برای بهینه شدن سرویس پیشنهاد هایی به نسبت آزمایش انجام شده در اختیار کاربر قرار می دهد. به عنوان مثال معرفی مقادیر قابل قبول یا حجم اطلاعات می تواند مدیر کنترل سایت را به رضایت بیشتر هدایت کند.

 

روش های مکمل
همراهی واکاو با یکی از روش هایی که می تواند منجر به شبیه سازی بهتر بازدید در کنار ارزیابی شود، آزمایش های کنترل راندمان است.

 1.  تست راندمان یا Performance Test
  تست performance عملکرد یک نرم افزار را در شرایط خاص بررسی و همچنین ویژگی های کیفی را ارزیابی می کند. در تست performance اقداماتی که کاربران واقعی می توانند انجام دهند در نظر گرفته شده و تحت شرایط مورد نظر (مانند تعداد کاربران همزمانی که قرار است یک اقدام انجام دهند)بر روی سیستم در حال آزمایش اعمال می شوند. هدف اصلی تست کارایی برنامه های کاربردی تعیین حداکثر باری است که سیستم می تواند در برابر آن مقاومت کند.
  تست کارایی را به منظور دستیابی به این موارد انجام می دهیم:
  1. پی بردن به حداکثر تعداد کاربران همزمانی که می توانند حمایت شوند که "کارایی قابل قبول"ی ارائه می شود.
  2. پی بردن به حداکثر تعداد کاربران همزمانی که می توانند قبل از ایجاد یک شکست حمایت شوند.
  3. شناسایی تنگناها در داخل معماری برنامه کاربردی
  4. پی بردن به اثر یک نرم افزار یا سخت افزار، بر کارایی کلی برنامه
    

در مقالات تست performance برنامه های کاربردی سه راه اصلی برای تست کارایی توصیف می شود:

 1. تست بار(Load Testing): تست بارگذاری به ما اجازه می دهد که کارایی سیستم را براساس رفتار واقعی کاربر اندازه بگیریم. در این نوع تست ، کاربران در حال توسعه شبیه سازی می شوند که به صورت دوره ای درخواست خود را به برنامه می فرستند. دقت نتایج حاصل از تست کارایی به تشابه بین کاربران شبیه سازی شده و کاربران واقعی بستگی دارد.
 2. تست فشار(Stress Testing): تست فشار به ما اجازه می دهد که وضعیت بار نهایی که در آن عملکرد سیستم غیر قابل قبول است را تعیین کنیم. در این نوع از تست کارایی، کارایی سیستم تحت بارهای افزایشی تدریجی اندازه گیری می شود. این به آزمون کنندگان کمک می کند که نقطه نهایی که سیستم در آن fail می شود را تعیین کنند.
 3. تست استقامت (Strength Testing): تست استقامت را می توان به عنوان نسخه طولانی تری از تست استرس و تست بار دانست.برخلاف استراتژی دو تست قبلی که برای مدت زمان کوتاهی اجرا می شدند، تست استقامت می تواند از چند ساعت تا چند روز اجرا شود.این تست عموما سعی می کند که خطاهایی که در مدت زمان کوتاه تر تست نتوانستند مشخص شوند، پیدا کنند.. تست استقامت می تواند نقص های مبهم سیستم را آشکار کند. این نوع از تست ها برای برنامه های کاربردی مورد نیاز هستند که دارای اهمیت زیاد و قابل نگهداری برای مدت زمان طولانی می باشد.

سخت افزار واکاو بصورت یکپارچه و Standalone  امکان ارزیابی و مانیتورینگ سایت های شما را داراست، همچنین این سخت افزار می تواند ترافیک درخواستی شما را شبیه سازی نماید. از مزایای استثنایی واکاو می توان به قابلیت ارزیابی پشت صفحات لاگین را نیز نام برد.

 

مزیت های ملی و شخصی استفاده از واکاو

 

یک سایت بهینه علاوه بر ایجاد رضایت بیشتر کاربر در دریافت خدمات می تواند منجر صرفه جویی اقتصادی در تهیه زیر ساخت به اندازه نیاز واقعی شود. در نظر بگیرید اگر بدانیم کدام قسمت از ارائه سرویس دچار اشکال است یا نیاز به منابع بیشتر دارد با هزینه درست و دقیق در محل مورد نیاز از هزینه چندین برابر برای خرید کور کورانه تجهیزات و تهیه منابع جلوگیری شود.

در مقیاس ملی و در ارائه سرویس های بزرگ کنترل دقیق راندمان می تواند در استفاده از منابع مراکز داده مانند برق ، تهویه مطبوع ، فضای نگهداری فیزیکی و هزینه بیش از حد برای نیروی کاری و زیر ساخت ها جلوگیری نماید.

 

در نظر داشته باشید اگر سرویس ملی که قرار است به 80 میلیون نفر ایرانی سرویس ارائه کند اگر به بهبود وضعیت 20 درصدی منجر شود در مقیاس کلان علاوه بر رضایت کاربران ملی، صرفه جویی عظیمی را در پی خواهد داشت.

 

همچنین با بهینه سازی فرایند تولید محتوا، استفاده کمتر از برق می تواند با کاستن استفاده از سوخت های مختلف فسیلی و اتمی و در نتیجه کم کردن تولید گاز های گلخانه ای و آلودگی برای محیط زیست مفید باشد.

اولین سرویس ارزیابی راندمان وب سایت های ایرانی از سرور های داخل ایران 

تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ است.

شرایط و قوانین استفاده | سایت بایک فارسی | موبایک - اپلیکیشن ساز فارسی | واکاو - ابزار بررسی راندمان سایت ها 

آدرس: شهر جدید پرند، میدان استقلال، ورودی F4 واحد 139

تلفن: 57425-021